Pikantne książki

Pikantne książki

Nie ma co się wstydzić tego, że lubi się pikantne książki. Może i jest w nich nieco więcej o seksie, ale czy to coś złego? Oczywiście, że nie. Takie książki wnoszą niejako powiew świeżości do tego, co do tej pory czytaliśmy. Wśród takich zwykłych, fikcyjnych historii pojawia się coś zupełnie innego, co sprawia, że krew żywiej bije, a emocje są w stanie sięgnąć zenitu. Jeżeli ktoś chciałby przeczytać taką pikantną książkę, to “Słodka pokusa” Cory Reilly (https://www.taniaksiazka.pl/slodka-pokusa-cora-reilly-p-1500158.html) może być czymś, co przypadnie mu do gustu.

Od prawa do pisania

Wśród autorów można zauważyć taki trend – ukończyłem prawo, ale w sumie nie po drodze mi z tym. Może niektórzy praktykują prawo, oferując swoje usługi klientom, ale inni kompletnie od tego odchodzą. Cora Reilly ukończyła prawo, ale to pisanie było czymś, co od zawsze kochała. Przelewanie swoich myśli na papier dawało jej prawdziwą satysfakcję. Zanim odnalazła tematykę, która jak się okazało – jest jej bliska – pisała książki dla młodzieży. W końcu zorientowała się, że to opowieści o miłości z drapieżnym pazurem są tym, co naprawdę jej wychodzi. W ten oto sposób powstały dwie najsłynniejsze serie książek w jej wydaniu: “Born in Blood Mafia” oraz “The Camorra Chronicles”. Przystojni mężczyźni i równie piękne kobiety – tego nie można w żaden sposób pominąć.

Jeden tom

Słodka pokusa” to jedna z nowości, jeżeli chodzi o autorkę. Niektórzy byli niejako zaskoczeni tym, że autorka serwuje swoim czytelnikom jednotomową powieść. Do tej pory mieliśmy do czynienia z serią, a tu takie zaskoczenie. Czy też miłe? Czas to ocenić?

Cassiano ma trzydzieści dwa lata i właśnie został wdowcem z dwójką małych dzieci. Może nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale jeżeli jest się młodszym bossem mafijnym, to ten stan wdowieństwa nie może trwać zbyt długo. Tradycja i honor są najważniejsze, a jego “widzimisie” są na kolejnym miejscu i w żaden sposób nie można tego przeskoczyć. Cassio nie ma zamiaru zrywać z tradycją, chociaż wychodzenie ponownie za mąż niezbyt mu odpowiada. Wybór pada na Giulie. Tylko, że dziewczyna ma dopiero 18 lat. Czy nie będzie to kolejne dziecko, które on będzie musiał wychowywać? Na to nie ma czasu. Zgadza się na ten ślub – w szczególności, że może to spowodować zbliżenie kontaktów pomiędzy dwoma rodzinami. Giulia jest młoda, ale szybko orientuje się po co ten ślub tak naprawdę. Ma zostać darmową opiekunką do dzieci, a także być na każde zawołanie Cassio w łóżku. Dziewczyna jest młoda, ale i tak uznaje, że ma prawo do szczęścia.

 

Share